آموزشگاه موسیقی سازینه

آموزشگاه موسیقی سازینه بعنوان اولین مرکز تخصصی آموزش سازهای زهی در استان البرز، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ و با نگرش رشد و توسعه آموزش موسیقی آغاز نمود. این مجموعه با همکاری صمیمانه جمعی از فارغ التحصیلان موسیقی و مدرسین مجرب و با مدیریت داخلی آقایان مظفر نبیلی و شاهرخ صدیقیانی پایه گذاری شده و بصورت تخصصی به آموزش سازهای زهی شامل ویلن، ویولا، ویلنسل، کنترباس و گیتار ، همچنین آموزش تئوری موسیقی، سلفژ و آهنگسازی می پردازد.
برگزاری دوره های گروه نوازی در رده های سنی مختلف و در سطوح متفاوت (حتی برای هنرجویانی که تنها ۶ ماه آموزش دیده اند) با هدف ارتقای سطح آموزشی و ایجاد انگیزه، از عمده فعالیت های آموزشگاه موسیقی سازینه می باشد. از این رو مرکز تخصصی از تمامی هنرجویان و نوازندگان ویلن، ویولا و ویلنسل که علاقمند به نواختن در ارکستر زهی و اجرای کنسرت می باشند دعوت بعمل می نماید.
سالن جهت تمرین ارکستر و کلاس های مجهز به پیانو برای برگزاری دونوازی های ویلن و پیانو و آموزش سلفژ و آهنگسازی در نظر گرفته شده است. کتابخانه تخصصی موسیقی آموزشگاه موسیقی سازینه و آرشیو موسیقی کلاسیک مرجعی جامع جهت بهره بردن هنرجویان می باشد. شایان ذکراست این مجموعه در راستای برنامه آموزشی خود با تشکیل ارکسترهای زهی و همچنین آنسامبل های مختلف(شامل دوئت های ویلن و پیانو، ویلنسل و پیانو ، کوارتت های زهی در سطوح متفاوت) به فعالیت می پردازد.
یکی از نمونه های موفق این دوره ها ارکستر زهی هیوا می باشد که پس از گذراندن دوره گروه نوازی در سال ۱۳۹۲ به اجرای کنسرت رسمی در کرج پرداخت. این ارکستر همچنان زیر نظر آموزشگاه به فعالیت خود ادامه می دهد. قابل ذکر است ارکسترهایی در گروه سنی کودکان و خردسالان و همچنین گروه سنی نوجوانان و جوانان مشغول به فعالیت هستند.
ارکستر مجلسی رسا ، ارکستر متشکل از برخی مدرسین آموزشگاه سازینه می باشد که همزمان با تأسیس آموزشگاه فعالیت خود را آغاز نموده و همواره از حمایت آموزشگاه برخوردار بوده است. این ارکستر از سال ۱۳۹۰ اجراهای متعددی را در تهران و کرج به روی صحنه برده است و افتخار عنوان تنها گروه برگزیده ی بخش رقابتیِ گروه نوازیِ کلاسیکِ بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر را دارا می باشد.

از دیگر امکانات آموزشگاه موسیقی سازینه بخش رگلاژ و تعمیرات است، که مجهز به کارگاهی جهت رگلاژ سازهای هنرجویان بوده و با فراهم آوردن لوازم و ادوات جانبی ساز برای آنان و مطلع ساختن ایشان از اهمیت رگلاژ در نگهداری و بهبود کیفیت ساز کوشا می باشد.
لازم به ذکر است آموزشگاه موسیقی سازینه همواره در راستای ارتقاء سطح آموزشی خود از نوازندگان و مدرسین باتجربه و اساتید دانشگاه هنر جهت برگزاری کارگاه ها و مسترکلاسها دعوت به عمل آورده است.